Gotowi na prawdziwie słodki wywiad? 🙂

Z Gosią i Mariuszem znamy się od początków ich słodkiego królestwa. Już wtedy wiedzieliśmy, że ich pomysł na słodki biznes zrewolucjonizuje śluby na Warmii i Mazurach. Z każdym kolejnym kreatywnym i przepysznym słodkim dziełem zaskakują nas coraz bardziej. Kreatywność i pomysłowość to zdecydowanie ich dewiza. Każdy słodki stół, który przygotowują jest jak z obrazka. To prawda, że jemy oczami, ale w przypadku Babki i Ciacha zdecydowanie liczy się również to, co w środku! Rozpływające się w ustach praliny, eksplozja smaku babeczki czekomalina i te miniserniczki z truskawką! Mniam! Kto spróbował, ten wie!

 

Kiedyś na stołach weselnych stawiało się sernik i ciasto z galaretką i wszyscy byli zadowoleni, skąd się w ogóle wziął pomysł na słodkie stoły?

W ostatnich latach w branży ślubnej zmieniło się wiele. Istotną rolę na przyjęciach odgrywają detale, które tworzą spójną całość i pozwalają uzyskać niepowtarzalny klimat. Pary młode często czerpią inspiracje z Pinteresta czy Instagrama – chcą żeby ich przyjęcie było wyjątkowe ale też nawiązywało do nich samych. Wszystkie branże zaangażowane w organizację ślubów dynamicznie reagują na te zmiany – cukiernicza również. Stąd pomysł na słodkie stoły – dbałość o estetykę i formę podania słodkości w nawiązaniu do całej koncepcji przyjęcia.

Czy słodki stół to nie fanaberia? Jaka jest reakcja gości? Czy tort i fontanna czekoladowa nie wystarczą?

Tort na weselu to oczywiście punkt obowiązkowy – serwowany jest o określonej porze, natomiast słodki bufet jest dostępny dla gości przez całe przyjęcie – każdy sam decyduje kiedy i na co ma ochotę. Istotne jest zróżnicowanie produktowe – co najmniej kilka rodzajów ciast, ciastek i ciasteczek – dlatego w naszej ofercie znajdują się słodkości o różnej wielkości, strukturze i smaku. Jeśli ograniczymy wybór – ograniczymy też spożycie, natomiast nie zawsze zapewnimy zaspokojenie słodkiego apetytu naszych gości. Warto też dobrze zastanowić się nad ilością poszczególnych słodkości – w tym przypadku nie polecamy zdawać się na własną intuicję ?

 

 

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy zamówieniu słodkiego stołu? Jakie są minimalne zamówienia? Wiele osób uważa, że to drogi wydatek, dlaczego tyle to kosztuje?

Usługi słodkich stołów świadczymy w sposób kompleksowy – tzn. zajmujemy się nie tylko przygotowaniem słodkości ale też wykonujemy aranżację, która stylistycznie i kolorystycznie nawiązuje do elementów wystroju sali weselnej. Szczególną wagę przykładamy do składników – zawsze starannie je selekcjonujemy i wybieramy te najlepsze: belgijskie czekolady, jaja tylko z wolnego wybiegu, prawdziwe masło, śmietanka. Do dekoracji używamy kwiatów jadalnych oraz świeżych owoców. Na cenę wpływa również rzemieślniczy sposób produkcji – to wszystko praca naszych rąk! Naszym priorytetem jest jakość, a to zawsze kosztuje, niezależnie od profilu działalności. Pary, które chcą z nami podjąć współpracę to rozumieją – jeśli nasza oferta przekracza ich możliwości finansowe – staramy się ją wspólnie zmodyfikować.

Tort babeczkowy zamiast typowego tortu – tak czy nie?

Staramy się nie wpływać na decyzje Par Młodych – każda ma wizję własnego ślubu i przyjęcia weselnego. Naszą rolą jest przedstawienie dostępnych rozwiązań, a nie nakłanianie do konkretnych wyborów. Ja lubię torty babeczkowe za możliwość podania gościom apetycznie wyglądających  pojedynczych porcji. Zdecydowaliśmy, że nasze torty w całości składają się z babeczek – omijamy więc element wspólnego, symbolicznego krojenia tortu. Zwolenników tradycji nie jesteśmy więc w stanie przekonać ?

Z jakim wyprzedzeniem zamawiać słodki stół?

Nie wybiegamy daleko na przód – obecnie skupiamy się na bieżącym sezonie. Stale się szkolimy i chcemy wplatać w nasze aranżacje najnowsze rozwiązania i coraz lepsze połączenia smakowe. Zmienia się też poziom cen żywności – niestety nie jest to obojętne dla naszych wycen i musimy wziąć to pod uwagę dokonując kalkulacji.

 

 

Co się znajduje na słodkim stole?

Staramy się aby na słodki stół trafiały produkty zróżnicowane – zarówno pod względem wielkości, smaków ale także struktur. Chcemy trafić w gusta każdego gościa – zarówno zwolenników tradycji jak i nowoczesności. Zawsze pytamy Parę Młodą o preferencje smakowe i staramy się do tego nawiązać. Elementy obowiązkowe każdego Słodkiego stołu to na pewno babeczki, kruche ciastka dekorowane, tartaletki, miniserniczki, bezy, praliny, makaroniki – jest w czym wybierać!

Czy słodki stół można dopasować do stylistyki ślubu? Jakie są formy personalizacji słodkości?

Każda z naszch realizacji jest inna – zarówno pod względem wyglądu słodkości jak i ich zaaranżowania na stole. Wybrana przez Parę Młodą paleta barw determinuje naszą paletę smaków. Dekoracje naszych słodkości nawiązują do papeterii ślubnej i florystyki, dzięki czemu przygotowywane przez nas słodkie stoły tworzą spójny element przyjęcia.

Najbardziej nietypowe zamówienie? 🙂

Każda realizacja jest inna, nietypowa. Byliśmy już w kilku pałacach ale często gościmy też pod strzechą. Robiliśmy słodkie stoły w stylu rustykalnym, glamour, boho, industrialnym… Za nami blisko setka realizacji – mogłabym więc wymieniać długo ? Na najbardziej nietypowe zamówienie wciąż jednak czekamy!

 

 

Jakie trendy słodkości przewidujecie na sezony 2019/2020?

W trendzie jest obecnie wykorzystanie produktów sezonowych i naturalnych. Tyle i aż tyle – bo to daje nieskończone możliwości.

Wygląd a smak – czy słodkości smakują tak samo dobrze jak wyglądają? 🙂

Smak przede wszystkim! Pamiętajmy jednak, że jedzenie to czynność angażująca wszystkie zmysły – wszystko ma więc znaczenie. Odpowiedni dobór składników, sposób serwowania, apetyczne dekoracje, ciekawa aranżacja przestrzeni… Gdyby jednak nasze słodkości tylko ładnie wyglądały nie mielibyśmy już pewnie co robić ? Nikt przecież nie zarekomenduje ani nie zamówi drugi raz czegoś, co było ładne ale niekoniecznie smaczne.

Słodka rada dla przyszłych par młodych? 🙂

Wybierajcie zgodnie z własnym sumieniem a nie oczekiwaniami innych <3 Tyle! Trzymamy kciuki za Wasze przyjęcie i życzymy wszystkiego co najsłodsze!