Jaka jest Islandia? Magiczna. Jedyna w swoim rodzaju. Poraża siłą natury. Zaskakuje co raz to na nowo z każdym przebytym kilometrem.

Sesja narzeczeńska na Islandii

Dziś chcemy pokazać Wam jedno z jej obliczy. To wulkaniczne, które poznaliśmy zaraz po przylocie. Wybraliśmy się z Pauliną i Kubą na zwiedzenie półwyspu Reykjanes. W porównaniu do bardziej turystycznych zakątków Islandii, w ten obszar zapuszcza się niewiele osób. Stojąc na brzegu jeziora Kleifarvatn odczuwa się pewien niepokój. Według islandzkich sag, zamieszkują je potwory. Niestety, nie spotkaliśmy żadnego ; ) Potworny był za to zapach wyziewów wulkanicznych, które mieliśmy okazję zobaczyć i poczuć kilka kilometrów dalej ; )

Sesja zdjęciowa na Islandii

W sumie to nie planowaliśmy zdjęć tego dnia. Umawialiśmy się nazajutrz. Ale jakoś nie mogliśmy się powstrzymać ; ) Nic nie zastąpi uczucia, gdy stoisz na skale robiąc zdjęcia, wiatr rozwiewa Ci włosy a pod nogami masz przepaść kończącą się taflą jeziora. Może to nie najbardziej romantyczne miejsce w jakim mieliśmy okazję fotografować zakochanych, zważywszy też na zapachy ; ) ale czujemy, że gdybyśmy nie pokazali tych zdjęć, nasza islandzka opowieść nie byłaby pełna. Sami oceńcie ; )

 

iceland-hot-steam