Makeup, który może zrobić koleżanka, a profesjonalny makeup u wizażystki. Czym się różnią?

Oczywiście, koleżanka może zrobić ładny makijaż, ale nigdy nie będzie on wyglądał tak profesjonalnie, jak ten wykonany przez doświadczoną, certyfikowaną wizażystkę. Wizażystka, która ukończyła szkołę wizażu stworzy bardzo trwały makijaż, który będzie idealnie pasował do kształtu twarzy i oka klientki. Makijaż ten będzie podkreślał urodę klientki i dodawał jej wdzięku dzięki odpowiednim kolorom kosmetyków, idealnie rozdymionym cieniom na powiekach, kościach policzkowych czy dobranej pomadce i doklejonym perfekcyjnie i naturalnie rzęsom.

Makeup próbny, czy warto? Jak wygląda takie spotkanie?

Uważam, że makijaż próbny to nieodłączny element przygotowań do ślubu. Temu pięknemu dniowi niestety towarzyszą ogromne emocje. Może się okazać, że inspiracja makijażu na pięknej modelce z internetu nijak się ma do tego samego makijażu na Waszych buzi. Pamiętajcie, że na każdej kobiecie identyczny makijaż będzie wyglądał inaczej. Trzeba go odpowiednio dopasować do typu urody, ale i też kształtu oczu czy twarzy. Dlatego lepiej zaoszczędzić sobie rozczarowania i skonsultować z wizażystką, czy na pewno makijaż do Was pasuje i wykonać go na sobie po ewentualnych poprawkach.

Jak wygląda próbny makijaż?

Umawiamy się na pogawędkę przy kawie, całkiem na spokojnie. Pokazujesz mi wszystkie inspiracje, które będą realizowane na przyjęciu. Suknia, upięcie włosów, makijaż, kwiaty, przystrojenie sali… to wszystko ma znaczenie – uwierz mi. Mówię Ci jakie są opcje, dyskutujemy na temat Twoich oczekiwań i moich sugestii, po czym wykonujemy makijaż. Ten makijaż nosisz cały dzień, wykonując sobie zdjęcia w różnym świetle i o różnej porze. Następnego dnia piszesz mi jakie są Twoje spostrzeżenia. Akceptujesz czy coś zmieniamy?

Z jakim wyprzedzeniem powinno się rezerwować makeup ślubny?

Na makijaż ślubny przyjmuję zapisy od listopada br. na kolejny rok. Można powiedzieć, że z półrocznym wyprzedzeniem. Prowadzę również listę wstępną, na która możesz się wpisać dużo wcześniej, jednak jest ona dla każdej ze stron niezobowiązująca. Daje ona prawo do pierwszeństwa w momencie, gdy ogłaszam zapisy.

W jaki sposób dobierasz makeup do panny młodej? Co ma znaczenie w doborze?

Przede wszystkim znaczenie ma typ urody klientki: kolor włosów, skóry, oczu a także intensywność oprawy oka. Na dalszy plan schodzą inne kwestie związane z dodatkami wokół twarzy.

Makeupowe trendy 2019/2020.

Trendy? Teraz trudno mówić o trendach, ponieważ w różnych rejonach Polski są one inne. Od intensywnych, kolorowych makijaży oka, konturowania po makijaże upiększające, delikatne prawie niewidoczne. Ja się kieruję trendami, jakie wyznaczają wizażystki gwiazd. Są to makijaże glow, glamour, red carpet, które podkreślają kobiece piękno. Są delikatne, subtelne. Głównie kładzie się nacisk na rozświetloną skórę, doklejone rzęsy i delikatnie podkreślone oko połyskującymi cieniami. Usta zazwyczaj są w kolorze nude. Bardzo mi się podoba harmonia, jaka panuje w tych makijażach.

O której godzinie w dniu ślubu najlepiej zrobić makeup? Ile trwa? Co najpierw, makeup czy fryzjer?

Trzeba wziąć pod uwagę plan jaki panna młoda musi zrealizować przed ceremonią: sesja przedślubna, zdjęcia z przygotowań, fryzura, błogosławieństwo, trasa, itp. Bo jeśli chodzi o trwałość makijażu, to nie ma znaczenia. Nawet jeśli wykonam makijaż o 6 czy 7 rano to przetrwa on w upalny dzień do następnego ranka. Z moich obserwacji wynika, że panny młode najczęściej wykonują makijaż na około 5 h przed ślubem.

Ile kosztuje makeup ślubny?

Makijaż ślubny to koszt 175 zł. Cena zawiera kępki rzęs.

Mobilna makijażystka? Czy na makeup zawsze trzeba udać się do salonu?

Wizażystka z dojazdem to bardzo komfortowa opcja, ja również dojeżdżam. Natomiast uważam, że jeśli jest taka możliwość to lepiej wykonać makijaż u mnie w studio. Cisza, spokój, można zebrać myśli, ochłonąć, poplotkować, nikt nie zawraca głowy, nikt nie biega nerwowo za plecami… pełen relaks. Polecam!

 

„Szybko się wzruszam, czy makeup wytrzyma??”

Jedna łezka czy dwie jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Najważniejsze jest to, jak z taką łzą się obchodzimy. Powinno się ją delikatnie zebrać brzegiem chusteczki lub patyczka kosmetycznego. Natomiast jeśli pannie młodej zaczną łzawić oczy to nic nie uratuje cieni w zewnętrznym kąciku oka. Gdy widzę, że jest problem ze łzawieniem, nie maluję cieniami dolnej powieki.

Makeup dla pana młodego?

Makijaż dla Pana młodego ogranicza się do zakrycia niedoskonałości i zmatowienia skóry. Jest to usługa, która coraz częściej jest wykonywana.

Czy masz jakieś wskazówki, aby makeup pozostał jak najdłużej nieskazitelny?

Najważniejsza zasada to nie dotykać makijażu dłońmi.

Nadmiar sebum zbieramy matując twarz bibułkami z transparentnym pudrem. Na pewno nie chusteczką, nie papierem – w ten sposób będziesz ściągała podkład z twarzy.

Pomadka do poprawek.

Bronzer i rozświetlacz – bo te produkty mogą się utleniać.

Ja zawsze mam przy sobie MAC studio fix – nazywany przez wizażystki Photoshopem. To cudowne połączenie podkładu i pudru, które w szybkim tempie ukrywają to, co chcesz. Ja używam go do odświeżenia obszaru pod okiem. Od razu wyglądam na bardziej wypoczętą.